A Cogito Általános Művelődési Központ évek óta rendez versmondó találkozót március közepén Somoskőújfaluban, ebben az esztendőben – a járványhelyzet miatt – azonban kissé másként.

Xl. Petőfi Sándor (Videó) Versmondó Verseny

Somoskőújfalu
2021.

A Gogito Álta|ános Művelődési Központ
az általános iskolák tanulói számára
videó versmondó versenyt szervez.

Ebben az évben tizenegyedik alkalommal rendezzük meg a Petőfi Sándor nevét viselő, a költő életműve és személye előtt tisztelgő versmondó találkozót. Várjuk azokat a Nógrád megyében és a Felvidéken élő magyar anyanyelvű diákokat, akik szeretik a verseket, és szívesen tolmácsolják a költök gondolatait.

Két kategóriában (1-4. és 5-8, osztály), kategóriánként maximum 3 fő jelentkezését várjuk iskolánként.
A résztvevőktől egy magyar költő szabadon választott versének előadását kérjük.

A vírushelyzetre való tekintettel ebben az esztendőben nem a hagyományos módon zajlik a versmondó találkozó. A nevezőktől, felkészítőktől azt kérjük, hogy a kiválasztott vers előadását rögzítsék videóra, majd az elkészült anyagot küldjék el e-mail címünkre:
somosversmondo@gmail.com

A kísérő e-mailben közöljék a résztvevő gyermekek nevét, osztályát, a felkészítő tanár nevét, valamint a választott vers címét

A szakértőkből álló zsűri a kiválóan szereplő versmondókat oklevéllel és értékes könyvvel jutalmazza.

Beküldési határidő: 2021. március 12.

Elérhetőségeink:
Cogito Általános Művelődési Központ
3100 Salgótarján, Úttörők útja 6.
Telefon: 0632 420-086   08.00-16.00 között