2020. március 11-én fél 3-tól került megrendezésre a rendhagyó Petőfi Sándor Versmondó Találkozó. A találkozót minden évben március 15-e körüli időpontban szervezzük, és közeli valamint felvidéki iskolák szavalni szerető tanulóit hívjuk meg. Sajnos a koronavírus-járvány miatti megszorítások miatt sok már jelentkezett iskola visszamondta a szereplést.

A szavalók 3 tagú zsűri bírálta, amelynek elnöke Lezsák Sándor országgyűlési alelnök volt, mellette pedig Máté Krisztián a Zenthe Ferenc Színház tagja, illetve Tóth László a Hibó Tamás Művészeti Iskola Vezetője foglalt helyet.

Az eredmény a következőképp alakult:

Alsó tagozat:

1. helyezett: Kadlót Bence (COGITO ÁMK Dr. Krepuska Géza Általános Iskola 4. osztályos tanulója, Somoskőújfalu)
2. helyezett: Kecskés Borka (SÁI Székhelyintézmény 3. osztályos tanulója, Salgótarján
3. helyezett: Szabó Szonja (Mocsáry Antal Általános Iskola Karancsaljai Tagintézmény 4. osztályos tanulója, Karancsalja)

Felső tagozat:

1. helyezett: Oláh Balázs (Mikszáth Kálmán Általános Iskola 5. osztályos tanulója, Nógrádmegyer)
2. helyezett: Horváth Blanka (COGITO ÁMK Dr. Krepuska Géza Általános Iskola 6. osztályos tanulója, Somoskőújfalu)
3. helyezett: Szundi Bianka (COGITO ÁMK Dr. Krepuska Géza Általános Iskola 4. osztályos tanulója, Somoskőújfalu)