2022. március 24-én, csütörtökön került megrendezésre a XII. Petőfi Sándor Versmondó Találkozó a somoskőújfalui Petőfi Sándor Művelődési Házban.

A találkozót általános iskolások részére hirdettük meg, akik magyar költők verseit szavalhatták, alsó és felső tagozaton külön értékelve. Szép számmal érkeztek be jelentkezések, és még nagyobb öröm, hogy a Felvidék több településének iskolájából is eljöttek találkozónkra.

A résztvevőket és vendégeket dr. Paróczainé Varga Ildikó, a Cogito Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola vezetője köszöntötte.

A zsűri tagajai:

• Máté Krisztián színész-rendező, a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház tagja
• Batkiné Tótok Katalin, a salgótarjáni Bolyai János Gimnázium magyar-angol szakos tanára
• Tóth László, drámapedagógus, a COGITO Általános Iskola és AMI, Hibó Tamás Alapfokú Művészeti Iskola főigazgató-helyettese

A helyezettek a következőképpen alakultak:

Alsó tagozaton:

I. hely: Páll Fanny Blanka – K. László Szilvia: Egérmese című művével
(Alapiskola és Óvoda Almágy, 3. osztály, felkészítő tanára: Agócs Andrea)

II. hely: Zeke Levente Máté – Békés Márta: Tornaóra című művével
(Salgótarjáni Általános Iskola Beszterce-lakótelepi Tagiskolája, 3.b. osztály, felkészítő tanára: Jankovszky Zsuzsanna)

III. hely: Mihalovics Emese – Simon István: Mirza című művével
(II. Koháry István Alapiskola, Fülek, 4.a. osztály, felkészítő tanára: Gecso Diana)

Felső tagozaton:

I. hely: Rapi Lilla – Markó Béla: Fekete-fehér című művével
(II. Koháry István Alapiskola, Fülek, 8.b. osztály, felkészítő tanára: Vankó Attila)

II. hely: Kadlót Bence – Petőfi Sándor: Szeget szeggel című művével
(COGITO Általános Iskola és AMI, Dr. Krepuska Géza Általános Iskola, 6. osztály, felkészítő tanára: Zsély Ágnes)

III. hely: Mag Dániel – Szabó Lőrinc: Nyitnikék című művével (II. Koháry István Alapiskola, Fülek, 6.b. osztály, felkészítő tanára: Vankó Attila

Ezúton is gratulálunk nekik!

Néhány kép az eseményről: