2022. november 16-án egész napos program keretében zajlott iskolánkban a pályaorientációs nap. Ezen a napon a tanulók ugyanúgy reggel 8-ra érkeztek az iskolába, majd fél 9-ig minden osztály az osztályfőnökükkel egyeztették a nap eseményeit, kitöltötték a kapott feladatlapokat, és a témával kapcsolatban (szakmák és munkahelyek valamint továbbtanulási lehetőségek) néztek és hallgattak meg előadásokat, videókat.

Ezt követően forgószínpad szerűen történtek a programok. A 7. és 8. osztályos diákok Salgótarjánba, az ISZI-be, a digitális tanműhelybe látogattak a délelőtt folyamán. A többi osztályhoz pedig érkeztek rendőrök, mentősök, tűzoltóság – katasztrófavédelem, villanyszerelő- és fodrász tanulók, valamint krav maga oktatók, akik mind mind érdekesebbnél érdekesebb bemutatókat, foglalkozásokat, előadásokat tartottak. Nekik ezúton is szeretnénk megköszönni, hogy hozzájárultak az iskola pályaorientációs napjának megvalósulásához!!

Ezekből a programokból látható a következőkben egy kis ízelítő, képekben!

Rendőrségi előadás:

 

Fodrászok:

Krav Maga bemutató és foglalkozás:

Mentők:

Tűzoltóság – katasztrófavédelem: