1. osztály – Tömeg és űrtartalom mérése

2. osztály – Összeadás, kivonás

Mekkora súlya van egy almának? Hogyan tudunk elosztani igazságosan egy liter vizet? Megtudhatjátok az első osztályosok sulikalandjaiból, utána pedig összeadunk és kivonunk a másodikos diákokkal! Izgalmas lesz! Velünk tartotok?

Biológia – Az egyenlítői öv növény- és állatvilága (7. osztályos tanulók számára)
Orchidea, bromélia, filondendron – a trópusi esőerdőkben eredeti környezetükben lehet megcsodálni ezeket az egzotikus növényeket. Műsorvezetőink a Felsős következő adásában a toronymagas fák, a zöld homály, a liánok, színpompás pillangók, különleges madarak birodalmába pillantanak be Nagy Antal zoopedagógus segítségével.

Irodalom – Alexandre Dumas: A három testőr (7. osztályos tanulók számára)
Egy mindenkiért, mindenki egyért! Ezt a jelmondatot mindenki ismeri. Richelieu bíboros fondorkodásai, Athos, Porthos Aramis és D’Artagnan párbajai, a királyné nyaklánca, váratlan fordulatok, kalandok, izgalmak – Alexander Dumas A három testőr című regénye ma is nagyszerű olvasmány. Hogy miért, az kiderül az adásban.

Történelem – Forradalom és kommunista diktatúra Magyarországon (7. osztályos tanulók számára)
1919 márciusában Magyarországon a demokratikus köztársaságot felváltotta a proletárdiktatúra. A Károlyi kormányban csalódott emberek eleinte reménykedtek a kedvező fordulatban, ám az idő múlásával egyre nagyobb ellenszenvvel figyelték a diktatúra által hozott intézkedéseket. A Felsős mai adásában a proletárdiktatúra áll a középpontban.

Matematika – A háromszögek tulajdonságai (7. osztályos tanulók számára)
Amerika a népek nagy olvasztótégelye – az Újvilágban szinte minden náció képviselőjével találkozhatunk. Az amerikai kontinensen élők kultúrájával, hagyományaival, szokásaival a Felsős következő adásában foglalkozunk.

Művészet – Az opera (6. osztályos tanulók számára)
A mai adásban az Erkel Színházba látogatnak el a Felsős műsorvezetői. A kulisszák mögött Horváth István, a Magyar Állami Operaház énekese kalauzolja őket, miközben számos érdekesség derül ki az opera műfajáról, az operaénekesek munkájáról, és egy opera színpadra állításáról. Mindez természetesen sok zenével és énekkel társítva.

Magyar nyelv és irodalom – Nyelvtörténet (8. osztályos tanulók számára)
A magyar nyelv története a kezdetektől, a legközelebbi nyelvrokonaitól való elszakadástól s az etnikai önállósodás útjára lépéstől a mai napig tart. A magyar nyelv kialakulásáról pontos adatok nincsenek, csupán feltételezések, becslések állnak rendelkezésünkre. A nyelvtörténeti kutatások valamint a régészet, a történettudomány és a művelődéstörténeti erdemények alapján a legújabb vélemények a magyar nyelvvel Kr. e. 1000 körültől számolnak, eszerint a magyar nyelv hozzávetőlegesen 3000 éves. Ennyi idő alatt számos változáson ment keresztül szókincsünk, hangkészletünk, nyelvtani szabályaink, sőt, a változás napjainkban is nyomon követhető.

Szólalj meg! – franciául