Hétfőtől március 16-tól sulicsatornává alakult az M5.

Minden hétköznap délelőtt egészen fél 3-ig iskolai oktatási anyagokat sugároz a csatorna, tekintettel a koronavírus-járvány megfékezésére hozott intézkedésekre, segítve az otthon tanuló diákok munkáját.

• 8 órától 11 óráig az 5–8. osztályos diákoknak szánt Felsős című műsorokat sugározzák, biológia, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, művészetek és informatika témakörben.

• 11 órától 12 óráig nyelvleckéket sugároznak: a Szólalj meg! című műsor két angol nyelvleckéje érhető el egymás után.

• 11.30-tól 5 nyelven, 5-5 nyelvlecke követi egymást, hétfőnként német, keddenként francia, szerdánként olasz, csütörtökönként spanyol, péntekenként orosz nyelvtani feladatokkal.

• 12-től középiskolás anyagok kerülnek sugározásra

• 14.30-tól ismétlik a Felsős című műsort

Az előzetes műsorterv minden nap frissül: a https://mediaklikk.hu/digitalisoktatas/ oldal oktatási műsorajánló menüjében, amelyet segítségképp a honlapunkon is naponta özzétesszünk.