“És mint az ékszer is holt kincs a láda fenekén, életet akkor kap, ha viselik: a népdal is, mennél többeké lesz, annál nagyobb lesz világító és melegítő ereje.”
(Kodály Zoltán)

A füleki Pro schola nostra Polgári Társulás és a Mocsáry Lajos Alapiskola

“Hallottad – e hírét…?”

címmel meghirdeti XX. regionális népdalversenyét

Helyszín: Fülek, Mocsáry Lajos Alapiskola

Időpont: 2022. november 11.

Kezdés: gyülekező 8:30, verseny kezdése: 9:00

A versenyen az alapiskolák tanulói vehetnek részt az alábbi kategóriákban:

I. 1. – 3. évf.
II. 4. – 6. évf.
III. 7 – 9. évf.

A kisiskolák, kategóriánként 1, a teljes szervezettségű iskolák 2 versenyzőt jelölhetnek. A versenyzők maximum 3 perces összeállítással nevezhetnek. Táji megkötöttség nincs, azonban javasolt a palóc vidék dalkincsének figyelembevétele.
Szeretnénk, ha rendezvényünk a résztvevők számára a versenyzés és megmérettetés mellett számos olyan élményt is nyújtana, melyek fokozzák a népdal iránt kialakult szeretetüket, valamint elősegítik eddig megszerzett tudásuk bővítését.

Jelentkezés 2022. november 3 – ig a következő e-mail címen vagy telefonszámon:

mocsary25@gmail.com
vargalia88@gmail.hu
iskola telefonszáma: 047 / 43 81 065

Népdalversenyünkről további híreket, információkat a Facebook “Hallottad-e hírét…?” oldalán találhatnak.